Tabletka „dzień po” – kto może wypisać receptę?

Od roku 2017, aby móc zakupić tabletkę „dzień po”, należy posiadać receptę. Jest ona najskuteczniejsza w ciągu doby od niezabezpieczonego stosunku, dlatego też wiele kobiet martwi się, czy zdąży ją zakupić. Na szczęście taką receptę może wypisać każdy lekarz.

 

Tabletka „dzień po” od każdego lekarza

 

Twój ginekolog nie ma w najbliższym czasie wolnego terminu na wizytę, a ty pilnie potrzebujesz tabletki „dzień po”? Nie musisz się martwić. Zgodnie z prawem taką receptę może wypisać każdy lekarz, również pierwszego kontaktu, jeśli akurat nie masz dostępu do ginekologa.

 

Nie czekaj w kolejkach

 

Choć teoretycznie uzyskanie takiej recepty nie powinno stanowić trudności w przypadku korzystania z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, to nie warto tracić cennego czasu na czekanie w kolejkach. Receptę na tabletkę „dzień po” można bowiem uzyskać również online za pośrednictwem platformy haloDoctor.pl. Dzięki niej otrzymuje się ją w zaledwie kilka minut, bez stresu, a jednocześnie wygodnie i za niewielką opłatą.

 

Do jakiego lekarza zgłosić się po tabletkę „dzień po”?

 

Na platformie haloDoctor.pl wypisywaniem tabletki „dzień po” zajmują się nie tylko ginekolodzy, ale również lekarze rodzinni i inni specjaliści. Nie trzeba więc korzystać z pomocy ginekologa, jeśli jednak kobieta potrzebuje dodatkowej porady medycznej i rozwiania wątpliwości co do stosowania preparatu, zdecydowanie powinna zgłosić się właśnie do takiego lekarza.

 

Jak doskonale widać receptę na tabletkę „dzień po” może wypisać każdy lekarz. Kobiety, którym jednak szczególnie zależy na czasie, powinny skorzystać z takiej możliwości online. Wówczas nie muszą czekać w kolejkach i obawiać się, że tabletka „dzień po” zostanie przyjęta zbyt późno. Dobrze też wspomnieć, że antykoncepcja awaryjna i tabletki wczesnoporonne to terminy często ze sobą mylone. Tabletka wczesnoporonna to pigułka aborcyjna i nie jest ona dostępna w Polsce.

Kategorie: Telemedycyna,