Porada dermatologa online dla nastolatków

W krajach rozwiniętych takich jak Polska, aż 80 proc. osób od 12. do 24. roku życia ma problem z trądzikiem młodzieńczym. Jest to najczęstsze schorzenie, które odbiera pewność siebie, zwłaszcza w przypadku trądziku ciężkiego. Na szczęście dzięki poradom dermatologa online, młoda osoba w towarzystwie rodzica lub opiekuna może zdiagnozować swój problem i rozpocząć leczenie.

 

Czynniki zaostrzające trądzik młodzieńczy

 

Wydawałoby się, że problem trądziku dotyczy niemalże wszystkich nastolatków. Dotyka on jednak z różnym nasileniem zwłaszcza, że wiele jest czynników dodatkowo go potęgujących.

 

Lekarze wskazują, że do zaostrzeń mogą prowadzić:

  • nieprawidłowa dieta,
  • nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne,
  • przyjmowanie niektórych lekarstw,
  • przewlekły stres,
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.

 

Podczas konsultacji z dermatologiem online specjalista z pewnością zapyta o powyższe czynniki, dzięki czemu będzie mógł wskazać, jak ograniczyć powstawanie nieestetycznych wykwitów skórnych.

 

Wdrożenie leczenia

 

Dzięki konsultacji online za pośrednictwem haloDoctor.pl, dermatolog ma też możliwość wypisania e-Recepty. Najczęściej będą to różnego rodzaju maści i preparaty, które mają na celu złagodzenie działania gruczołów łojowych, a tym samym powstawania trądziku młodzieńczego.

 

Konsultacja z dermatologiem online to jak widać doskonałe rozwiązanie także dla młodych osób. Dzięki niej, mogą one z zacisza własnego domu złagodzić, a nawet całkowicie zniwelować problem trądziku młodzieńczego.

 

Czy dermatolog online może wypisać e-Receptę?

 

Ponad 100 tys. e-Recept wypisali już lekarze konsultujący się z pacjentami za pomocą wygodnej i bezpiecznej platformy haloDoctor.pl. Okazuje się, że można uzyskać je online, także od dermatologów.

 

Wygodna e-Recepta w kilka minut

 

W przypadku problemów skórnych wiele osób przyjmuje preparaty lecznicze od dłuższego czasu. Bardzo często są to środki na receptę, których zakup jest możliwy tylko po uprzednim kontakcie z lekarzem. W dobie pandemii COVID-19 wizyty medyczne stały się znacznie trudniejsze, dlatego najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie właśnie z platformy haloDoctor.pl. Dzięki niej lekarz – po poznaniu historii pacjenta i jego wcześniejszego leczenia – może wypisać e-Receptę. Taką możliwość dają również dermatolodzy działający online.

 

Gdzie zrealizować e-Receptę wydaną online?

 

Podobnie jak w przypadku e-Recepty wydanej po wizycie w gabinecie lekarskim, preparaty medyczne można uzyskać w każdej aptece stacjonarnej. Niestety nie jest to możliwe w przypadku korzystania z aptek internetowych, które jak na razie sprzedają tylko suplementy i środki bez recepty.

 

Jak widać po konsultacji z dermatologiem online pacjenci mają możliwość otrzymania także e-Recepty, co jest najwygodniejszym sposobem przy chęci wykupienia leków stosowanych regularnie.

Kategorie: Telemedycyna,

konsultacja lekarskia onlineporada lekarska onlinelekarz przez internetlekarz specjalista online