Bulimia. Leczenie zaburzeń odżywiania online

Przejadanie się i późniejsze wymioty lub nadmierne wycieńczające ćwiczenia to objawy bulimii, czyli jednego z podstawowych po anoreksji zaburzeń odżywiania dotykających przede wszystkim kobiet w populacji. Bulimia leczona online, w trakcie kontaktu z lekarzem praktykującym na haloDoctor umożliwia prowadzenie terapii w wygodnych warunkach – zarówno dla pacjenta jak i dla specjalisty.

Dlaczego bulimię należy leczyć pod okiem specjalisty?

Nieleczona bulimia może prowadzić do skrajnego wyniszczenia różnych narządów, np.: serca, żołądka, pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, a także funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Bulimia dotyka wiele młodych osób, przede wszystkim kobiet, które ulegają szkodliwym wzorcom funkcjonowania – popularnym w mediach.

Skuteczna terapia wspierana przez psychiatrę lub psychologa umożliwia powrót do normalnej wagi i pozbycia się zaburzeń. Platforma haloDoctor umożliwia kontakt ze specjalistami o różnych godzinach, jak również w weekendy i święta. eWizyty są realizowane znacznie szybciej niż standardowe wizyty w gabinecie. Osoby cierpiące na bulimię nie muszą udawać się do gabinetu, co znacząco obniża koszty leczenia.

Jak można spotkać się ze specjalistą online?

Kontakt z lekarzem specjalistą, jak i psychoterapeutą, psychologiem oraz dietetykiem nie wymaga wiele czasu. Z psychiatrą, psychoterapeutą, psychologiem lub dietetykiem można umówić się na spotkanie przez czat, telerozmowę oraz rozmowę wideo.

Jeśli zajdzie taka potrzeba lekarz psychiatra może przepisać odpowiednie leki dla pacjenta po przeprowadzeniu eWizyty, ponieważ wizyta online jest równoważna z wizytą w gabinecie i lekarz posiada takie same uprawnienia.

Zarejestruj się do lekarza na eWizytę

  • Wybierz lekarza lub specjalistę z listy dostępnych na haloDoctor lekarzy.
  • Wybierz wolny termin wizyty oraz dostępną godzinę.
  • Uzupełnij potrzebne dane pacjenta – informacje o objawach oraz dane personalne, które mogą posłużyć do wystawienia eRecepty.
  • Link do opłaty za wizytę otrzymasz e-mailem. Zapłać za wizytę online i przygotuj się do rozmowy z lekarzem.
  • Potrzebną dokumentację możesz przesłać do lekarza online za pomocą załącznika w oknie czatu.

Komfort wizyt online w przypadku bulimii

Wizyty online przez platformę haloDoctor zapewniają wysoki komfort pacjentom. Bulimia często zawstydza pacjentki i pacjentów, które na nią cierpią. Zaburzenie to jest uciążliwe, więc kontakt online z lekarzem w komfortowych – domowych warunkach jest dogodnym rozwiązaniem w przypadku zaburzeń łaknienia, przy których nigdy nie wiadomo kiedy nastąpi atak „obżarstwa”. Bulimia, która nie jest leczona może doprowadzić do poważnych skutków: depresji, poczucia winy, czy też zaburzonej samooceny.

Kiedy mowa o leczeniu bulimii – należy przyjrzeć się przyczynom choroby. Tym zajmują się specjaliści, podobnie jak wskazaniem metod terapii – farmakologicznej lub psychoterapeutycznej.

Bulimia jest zaburzeniem, które można leczyć pod opieką specjalisty. Skontaktuj się z lekarzem aby skutecznie walczyć z zaburzeniami odżywiania.

Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Dlaczego bulimię należy leczyć pod okiem specjalisty?

Nieleczona bulimia może prowadzić do skrajnego wyniszczenia różnych narządów, dlatego skuteczna terapia pod okiem specjalisty wspiera powrót do normalnej wagi i pozbycie się zaburzeń.

Jakie korzyści niesie leczenie bulimii online na platformie haloDoctor?

Leczenie bulimii online na platformie haloDoctor umożliwia prowadzenie terapii w wygodnych warunkach dla pacjenta i specjalisty, skracając czas oczekiwania na wizytę oraz obniżając koszty leczenia.

Jak można umówić się na spotkanie ze specjalistą online?

Można umówić się na spotkanie ze specjalistą online poprzez czat, na rozmowę telefoniczną lub rozmowę wideo na platformie haloDoctor.

konsultacje lekarskie onlinekonsultacje onlinewizyta online