Anoreksja - Konsultacje i profilaktyka online

Jednym ze znanych powszechnie zaburzeń o podłożu psychicznym, przekładającym się na problemy z odżywianiem jest anoreksja. Potocznie mówi się o niej jadłowstręt, jednakże problem tego zaburzenia nie dotyczy wyłącznie układu pokarmowego. Źródła anoreksji mogą być różne. Elementy mające wpływ na tę chorobę to m.in.: inne schorzenia, patologia środowiska, zaburzenia psychologiczne, presja otoczenia oraz moda.

Diagnostyka

Anoreksja niszczy organizm pacjenta jak i jego otoczenie. Nierzadko z chorobą zmaga się cała rodzina, walcząc o każdy dodatkowy kilogram wagi chorego. Dlatego też tak istotna jest konsultacja z lekarzem.  

Na anoreksję cierpią najczęściej kobiety w młodym wieku. Brak akceptacji swojego wyglądu oraz presja mediów i mody sprawiają, że widzą one swoje ciało w „krzywym zwierciadle”. Istotnym jest, aby problem zaburzeń anoreksji uchwycić jak najwcześniej, dzięki temu jest duża szansa na szybkie wyleczenie.

Poza skrajnym wyniszczeniem organizmu skutkiem choroby może być nawet śmierć pacjenta.

Jak przebiega eWizyta

Platforma haloDoctor pozwala na konsultacje w formie telerozmowy, wizyty wideo oraz czatu. Lekarz specjalista po badaniu podmiotowym i analizie ewentualnie przesłanych wyników badań w formie załączników lub dokumentacji pacjenta, wyda odpowiednią diagnozę oraz wystawi eReceptę. Recepta elektroniczna może zostać zrealizowana na tereneie całej Polski i jest ważna przez rok. Kod do eRecepty to 4 cyfry, które należy podać farmaceucie w aptece – wysłane SMS-em lub plik pdf wysłany e-mailem.

Wszystkie informacje o pacjencie otrzymuje wyłącznie lekarz.

Proces rejestracji w kilku krokach:

  • Dokonaj wyboru lekarza specjalisty psychiatrii z dostępnych profili na haloDoctor,
  • Wypełnij kartę pacjenta – dane i informacje o chorobie + mail.
  • Zapłać za e-Wizytę płatnością online lub kartą płatniczą, przez link wysłany w mailu na prywatną skrzynkę.
  • Specjalista będzie oczekiwał w wirtualnym gabinecie w umówionym czasie, kliknij w link wysłany na prywatną skrzynkę mailową po dokonaniu opłat, aby otworzyć wizytę.
Najczęściej zadawane pytania
(FAQ)
Czym jest anoreksja i dlaczego jest ważna konsultacja z lekarzem w przypadku tego zaburzenia?

Anoreksja to zaburzenie psychiczne związane z problemami z odżywianiem. Konsultacja z lekarzem jest istotna, ponieważ anoreksja niszczy organizm pacjenta i jego otoczenie, wymaga specjalistycznej diagnozy i leczenia.

Dlaczego istotna jest wczesna diagnoza?

Wczesna diagnoza jest istotna, ponieważ umożliwia szybsze wyleczenie. Im wcześniej problem zostanie zauważony, tym większa szansa na skuteczną interwencję i poprawę stanu pacjenta.

Jak przebiega e-Wizyta na platformie haloDoctor i jakie są korzyści płynące z tego rodzaju konsultacji?

E-Wizyta na platformie haloDoctor obejmuje konsultacje w formie rozmowy telefonicznej, wizyty wideo oraz czatu pisanego. Lekarz specjalista po analizie wyników badań wydaje diagnozę, wystawia e-Receptę, a pacjent może ją zrealizować w dowolnej aptece w Polsce.

telemedycynavideo konsultacjebadania lekarskie online